Protest 21. května v pravé poledne – Malostranské náměstí Praha – ZRUŠENO

Na úterý 21. května 2024 je naplánován spolu s dalšími odborovými svazy protest proti změnám v zákoníku práce a v oblasti důchodů, které připravuje současná vláda. Sejdeme se ve 12 hodin na Malostranském náměstí v Praze.  Proti čemu protestujeme? Proti: Vyzýváme: Nebuďte lhostejní k tomu, co se právě odehrává. Přijďte nás podpořit. Společně jsme silnější. (Pokračování textu…)

Odborový svaz dopravy se stal součástí Aliance odborových svazů

3. Sněm Odborového svazu dopravy, dne 25. dubna 2024, schválil připojení odborového svazu k Alianci odborových svazů. Odborový svaz zásadně nesouhlasí s návrhy politických stran zavést do zákoníku práce výpověď bez udání důvodů a s vládním návrhem zrušit zaručené mzdy a podporuje všechny kroky ČMKOS a Aliance odborových svazů proti novele zákoníku práce, Číst více…

Řidiči a řidičky silniční přepravy osob: Došla nám trpělivost, stačilo!

PROHLÁŠENÍ ŘIDIČŮ SILNIČNÍ HROMADNÉ PŘEPRAVY OSOB Řidiči silniční hromadné přepravy osob jsou zcela nezbytnou součástí veřejné dopravy v regionech. Denně jsou díky naší profesi přepraveny statisíce cestujících, kteří spoléhají na samozřejmost regionální dopravy! Bez nás by se lidé těžko dostávali do školy, školky, práce či zdravotního zařízení. Bohužel, my řidiči Číst více…

Autor: admin, před

Příjmy v ČR se v roce 2022 propadly nejvíc ze všech zemí OECD

V ČR🇨🇿 se příjmy v roce 2022 propadly nejvíc ze všech zemí OECD. Přesto vláda plánuje dále škrtat především na úkor Vás zaměstnanců, a tím Vaši situaci ještě dále zhoršovat. Proto odbory navrhují, aby vláda ČR škrty na rok 2024 zásadně přehodnotila. Dopady reforem musí být sociálně spravedlivé! (Pokračování textu…)

Autor: admin, před

Benefity jsou důležitou součástí mezd a výplat

Řidiči a řidičky kamiónů opravdu nejezdí se svými mnoha tunovými kolosy na výlety po Čechách, Moravě a Slezku. Nejezdí si v nich po Evropě užívat dovolenou. Vozí zboží pro každého z nás! Vozí potraviny, léky, stavební materiál, elektroniku, auta, dětské pleny, kojeneckou vodu… tedy témeř vše až na kabelky do Pařížské… Do toho neustále policejní kontroly, spousta různých předpisů, starost s tím, kam odstavit kamion na pauzu…. Je třeba aby i toto našim politikům došlo a nesebrali důležitou součást mezd a výplat – BENEFITY.

(Pokračování textu…)

Vyšší zaručené mzdy pro profese řidič/ka skupiny C

Jejich „domovem“ jsou kabiny na kolech. Do těch skutečných se podívají jen zřídka kdy. Řidiči a řidičky kamiónů. Bez rodin, dětí, manželek, přátel, kamarádů…

Sice to nemají daleko do postele, ale například o sprše si mohou často nechat zdát. Do toho neustále policejní kontroly, spousta různých předpisů, starost s tím, kam odstavit kamion na pauzu….

Za každého počasí, roční doby a situace jsme i oni hrdiny Vašeho každodenního pohodlí.

Vozí Vám zboží 365 dnů v roce, svátky, víkendy.

(Pokračování textu…)

Seškrtání benefitů pocítí všichni zaměstnanci

Vstávají před 3. ráno, nebo končí po půlnoci. 365 dnů v roce! Svátky, víkendy, prázdniny…. Vozí zodpovědně Vás, Vaše děti, rodiče, známe, kolegy…. bez rozdílu věku, pohlaví, národnosti, pracovního postavení…. jejich služby využívají všichni. Řidiči autobusů, trolejbusů, tramvají, metra, vlaků…. Ztrátu benefitů pocítí také řidiči a řidičky kamiónů.

(Pokračování textu…)

Vyšší zaručené mzdy pro profese řidič/ka skupiny D

Řidiči a řidičky autobusů, trolejbusů, tramvají, metra, vlaků… vstávají i před 3. ráno, nebo končí po půlnoci. Jejich denní režim nemá řád, tedy ani pravidelný spánek či odpočinek. Vozíme Vás 365 dnů v roce, svátky, víkendy. Velmi často to má dopady i na jejich osobní a rodinný život. Autobusy a tramvaje jsou skoro jejich domovem.

(Pokračování textu…)

OZ KOVO vyjádřilo plnou podporu Odborovému Svazu Dopravy s vyhlášenou stávkovou pohotovostí

Děkujeme našim kolegům ze Slovenské republiky OZ KOVO za vyjádřenou plnou podporu k našim krokům při vyhlášené stávkové pohotovosti. Podporné stanovisko OZ KOVO Vážené kolegyne, kolegovia, členovia OS Dopravy, dovoľte mi, aby som sa poďakovala za informácie, ktoré ste nám poslali o plánovaných vládnych zmenách v Českej republike, ktoré budú mať veľmi negatívny dopad na všetkých Číst více…

Autor: admin, před