Vyšší zaručené mzdy pro profese řidič/ka skupiny C

Jejich „domovem“ jsou kabiny na kolech. Do těch skutečných se podívají jen zřídka kdy. Řidiči a řidičky kamiónů. Bez rodin, dětí, manželek, přátel, kamarádů…

Sice to nemají daleko do postele, ale například o sprše si mohou často nechat zdát. Do toho neustále policejní kontroly, spousta různých předpisů, starost s tím, kam odstavit kamion na pauzu….

Za každého počasí, roční doby a situace jsme i oni hrdiny Vašeho každodenního pohodlí.

Vozí Vám zboží 365 dnů v roce, svátky, víkendy.

BEZ kamiónů není DOPRAVA / BEZ kamiónů není ZBOŽÍ

To vše za mzdu, která neodpovídá tomu, co pro tuto práci obětovávají a v jakých podmínkách řidiči a řidičky kamiónů pracují. A VLÁDNÍ BALÍČEK VŠE JEŠTĚ ZHORŠÍ.

Proto Odborový Svaz Dopravy nemůže souhlasit s navržený vládním balíčkem, který nejen situaci řidičů a řidiček na trhu práce, ještě zhorší. Výše zaručených mezd je klíčovou, pro kolektivní vyjednávání. Pokud se tato mzda nebude navyšovat, znamená to obrovský problém při vedené sociálního dialogu.

PROTO JSME VE STÁVKOVÉ POHOTOVOSTI.

Podívejte se také, co nám vadí na rušení BENEFITŮ viz. tento článek