Řidiči a řidičky silniční přepravy osob: Došla nám trpělivost, stačilo!

PROHLÁŠENÍ ŘIDIČŮ SILNIČNÍ HROMADNÉ PŘEPRAVY OSOB Řidiči silniční hromadné přepravy osob jsou zcela nezbytnou součástí veřejné dopravy v regionech. Denně jsou díky naší profesi přepraveny statisíce cestujících, kteří spoléhají na samozřejmost regionální dopravy! Bez nás by se lidé těžko dostávali do školy, školky, práce či zdravotního zařízení. Bohužel, my řidiči Číst více…

Autor: admin, před

Stanovisko Odborového Svazu Dopravy  – řidičské oprávnění D od 18 let

Úvodem je potřebné sdělit, že Odborový svaz dopravy se s pozměňovacím návrhem seznámil z vlastní iniciativy, nebyl mu předložen k připomínkám, ani nebyl zařazen na žádné jednání, kde by měl být projednán, např. na Pracovní tým RHSD ČR pro dopravu a dopravní infrastrukturu. Dle získaných informací pozměňovací návrh projednávala Rada vlády pro bezpečnost silničního provozu a své stanovisko poskytla i Policie ČR.

(Pokračování textu…)

Stanovisko Odborového Svazu Dopravy  – dojezdy kamionů

Na kamionové dopravě je závislá nejen dodávka, odvoz a rozvoz surovin, dílů, výrobků z výrobních a montážních závodů, ale také veškeré zásobování potravinami a spotřebním zboží obyvatel.

Řidiči kamionů řídí kamiony a zajíždějí s nimi do všech potřebných lokalit pouze dle poptávky, potřeby a pokynů, nikoliv z vlastní vůle.

Stanovisko Odborového Svazu Dopravy naleznete v přiloženém dokumentu

(Pokračování textu…)

Návrhy opatření pro ozdravění veřejných financí ČR

Na dnešní tiskové konferenci Českomoravské konfederace odborových svazů představila návrhy opatření pro ozdravění veřejných financí v ČR Vážené členky, vážení členové,na dnešní tiskové konferenci “Návrhy opatření pro ozdravění veřejných financí ČR” jste mohli sledovat: Návrhy opatření ČMKOS pro ozdravění veřejných financí ČR Přílohy: (Pokračování textu…)

Tiskový brífink proč odbory odmítají vládní “konsolidační” balíček

Na dnešní tiskové konferenci Českomoravské konfederace odborových svazů se na základě expertních propočtů a konkrétních příkladů dozvíte, proč odbory jednoznačně odmítají vládní “konsolidační” balíček a varují před bezprecedentními dopady na zaměstnance a jejich rodiny. Vážené členky, vážení členové,dnešní tiskovou konferenci můžete shlédnout: Plakát ke stažení v PDF (Pokračování textu…)

2. Sněm předsedů OSD – tisková zpráva

Dne 28.března 2023 v Praze jednal celostátní Sněm předsedů výborů základních organizací Odborového Svazu Dopravy.Jednání bylo zaměřeno především na aktuální odborové, ale i celospolečenské otázky. V průběhu jednání byla vznesena ostrá kritika stagnace zaručených mezd ve 2. až 7. skupině prací, dále kritika ohledně záměru úprav odchodu do důchodu a k dalším oznamovaným opatřením vlády, Číst více…