Vyšší zaručené mzdy pro profese řidič/ka skupiny D

Řidiči a řidičky autobusů, trolejbusů, tramvají, metra, vlaků… vstávají i před 3. ráno, nebo končí po půlnoci. Jejich denní režim nemá řád, tedy ani pravidelný spánek či odpočinek. Vozíme Vás 365 dnů v roce, svátky, víkendy. Velmi často to má dopady i na jejich osobní a rodinný život. Autobusy a tramvaje jsou skoro jejich domovem.

To vše za mzdu, která neodpovídá tomu, co pro tuto práci obětují a jakou zodpovědnost mají.
A VLÁDNÍ BALÍČEK VŠE JEŠTĚ ZHORŠÍ.

Proto Odborový Svaz Dopravy nemůže souhlasit s navržený vládním balíčkem, který nejen situaci řidičů a řidiček na trhu práce, ještě zhorší. Výše zaručených mezd je klíčovou, pro kolektivní vyjednávání. Pokud se tato mzda nebude navyšovat, znamená to obrovský problém při vedené sociálního dialogu.

PROTO JSME VE STÁVKOVÉ POHOTOVOSTI.

Podívejte se také, co nám vadí na rušení BENEFITŮ viz. tento článek