Jsme u toho! Projednávání petice proti zvýšení věku odchodu do důchodu na 68 let

Petici proti zvyšování věku odchodu do důchodu na 68 let projedná při veřejném slyšení petiční výbor Sněmovny v úterý 6. června. Petici, kterou bude obhajovat předseda ČMKOS Josef Středula za přímé podpory členů Odborového Svaz Dopravy. Tu podepsalo zatím 81 801 lidí. Petice také vyzývá politiky k umožnění dřívějšího odchodu do důchodu zaměstnanců v náročných profesích.

Jak hlasování dopadlo? Více v tomto článku.

My, níže podepsaní občané, rozhodně nesouhlasíme se zvyšováním věku odchodu do důchodu nad současnou hranici 65 let. Současně vás vyzýváme, abyste se zasadili o umožnění dřívějšího odchodu do důchodu zaměstnanců v náročných profesích,“ píše se v petici.

Odchody do důchodu řeší také vládní “konsolidační” balíček, kvůli kterému vyhlásila ČMKOS spolu s odborovými svazy stávkovou pohotovost – více v tomto článku.

Kategorie: AktualityPetice