Výpověď bez udání důvodů ANO nepodpoří

Publikoval(a) admin dne

Odborové svazy, které vedou kampaň proti výpovědi bez udání důvodů pod názvem MÁTE PADÁKA , oslovily všechny předsedy parlamentních stran. 

Dnes jednaly s představiteli hnutí ANO Andrejem Babišem, Alenou Schillerovou, Karlem Havlíčkem a Janou Vildumecovou-Mračkovou. Vyslovily obavy, že ODS je připravena do novely zákoníku práce, kterou právě projednávají poslanci, podat pozměňující návrh, který se tohoto diskriminačního vyhazování lidí z práce týká. 

Luboš Pomajbík, předseda Odborového svazu dopravy uvedl, že o tomto vážném záměru  informoval ministr financí Zbyněk Stanjura na předsednictvu tripartity s tím, že budou hledat podporu poslanců i z řad opozice. 

Dagmar Žitníková, předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče, vysvětlila hlavní důvody, proč je pro odbory výpověď bez udání důvodů nepřijatelná a  pro zaměstnance nebezpečná a  diskriminační. 

Snadné vyhazování lidí z práce dopadne nejvíce na zaměstnance předdůchodového věku, kteří se stanou nežádoucími, stejně tak lidé nemocní, matky samoživitelky a může sloužit k vyřizování osobních účtů zdůraznil František Dobšík, předseda školských odborů. 

Představitelé  ANO ubezpečili odboráře, že  návrh výpovědi bez důvodů  rozhodně nepodpoří a jejich poslanec Martin Kolovratník už s tímto odmítnutím vystoupil v poslanecké sněmovně při projednávání novely ZP.  

Roman Ďurčo, předseda OS KOVO a Luboš Pomajbík  na dotaz Andreje Babiše detailně vysvětlovali systém zaručených mezd a proč je důležité jej zachovat pro udržení životní úrovně velké skupiny lidí s nízkými příjmy. Jednání se dále zúčastnili Petr Baierl, předseda Vysokoškolského odborového svazu a Jaroslava Nestěrová, předsedkyně Odborového svazu DLV.

JK

V Praze dne 9. 5. 2024


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder