Petice proti záměru zvýšení odchodu do důchodu v 68 letech! Nyní také On-Line!

Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) zahajuje petiční akci proti záměru zvýšení věku odchodu do důchodu v 68 letech. Zároveň chce, aby byl pracovníkům v náročných profesích umožněn dřívější odchod do penze.

ČMKOS se změnami, které požaduje vláda, zásadně nesouhlasí.

Odborový svaz dopravy jednoznačně považuje za jednu z náročných profesí, zasluhující dřívější odchod do důchodu, také profesi řidičů a řidiček osobní a nákladní dopravy. Prosíme Vás, abyste toto jednání podpořili svým připojením se k petiční akci. Děkujeme!

Šiřte prosíme tuto petici mezi svými kolegy, rodinami i přáteli.

Vaše podpisy dají vládě jasně najevo, že s takovými návrhy nesouhlasíte. Mohou také přispět k tomu, že PSP ČR s námi bude muset toto téma projednat.

Nově je možné podepisovat také elektronickou formu petice. Naleznete ji na gov.cz – Petice proti odchodu do důchodu v 68 letech a za dřívější odchod do důchodu zaměstnanců v náročných profesích (petici je možné podepsat jen jednou, buď v papírové nebo elektronické podobě).

V příloze tohoto e-mailu zasíláme také informační leták, který můžete využít k propagaci petice.

Děkujeme všem, kteří jste se zapojili nebo v nejbližších dnech zapojíte do šíření petice.

Děkujeme všem, kteří se nebojí ozvat a svým podpisem naše společné úsilí podpoří.

Více informací naleznete na webu www.ne68.cmkos.cz. Petici ke stažení naleznete níže.