Petice proti vyhazovu z práce bez udání důvodu – petice prodloužena do 15. května 2024

Publikoval(a) admin dne

Vláda dostala doporučení od svých „odborníků“ z NERVu, jak zpružnit český trh práce. Neoliberální ekonomové ohánějící se demokracií nás chtějí vrátit víc než o sto let zpátky. Doporučují uzákonit výpověď bez udání důvodů. Co to znamená?

Šéf se špatně vyspí a ty mu přijdeš do rány jako první. Půjdeš. Máš jiný názor? Půjdeš. Nelíbí se ti, že se k tobě chová jako k onuci, a ozval ses? Půjdeš. Příkladů jsou tisíce a tvrzení, že „lempla“ nelze v současné době propustit, je zcela mimo.

Výpověď bez udání důvodu je útokem na jednu ze základních jistot. Ten, kdo je závislý ekonomicky, ten se nebude bránit ničemu a přijme jakékoliv podmínky.

A to nemůžeme dovolit a musíme se společně ozvat. Jak?

Zatím alespoň podpisem Petice, kterou najdete níže jako soubor ke stažení. Níže najdete také plakáty k petici.

Informace najdete také na stránkách https://petice.cmkos.cz/

Elektronickou verzi petice najdete na tomto odkazu: https://gov.cz/e-petice/614-petice-proti-propousteni-bez-udani-duvodu

Šiřte, prosím, tuto petici a přiložené letáky mezi svými kolegy, rodinami i přáteli. Nechávejte petici podepisovat přímo, dávejte ji na sociální sítě, šiřte její elektronickou verzi.

Každý hlas se počítá a váš podpis dá vládě jasně najevo, že s takovým návrhem nesouhlasíte.

Podepsané petiční archy posílejte do 14. května 2024 na adresu: ČMKOS, Politických vězňů 1419/11, 110 00 Praha 1. Na obálku napište slovo PETICE.

Všem Vám předem děkujeme za podporu a vyjádření nesouhlasného názoru.


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder