Do důchodu v 68? I v pětašedesáti je pozdě!

Odborový Svaz Dopravy dnes podpořil svojí účastí Demonstraci 68 NE! svolanou kolegy z OS Kovo. V rámci demonstrace také proběhl rozhovor s redaktory iDNES.cz, který Vám nabízíme níže.

V davu potkávají redaktoři iDNES.cz. také místopředsedu Odborového svazu dopravy Jana Slavíka, který přijel podpořit kolegy z odboru KOVA. „Společně protestujeme proti této vládě,“ zdůvodnil svou přítomnost.

Foto: idnes.cz

Chceme pro naše pracovníky v dopravě, aby odcházeli do důchodu dokonce ještě dříve, protože je to velmi těžká fyzická i psychická zátěž. Nedovedeme si představit, že by chodili až v 68. Není to tak jednoduché povolání, jak se zdá,“ řekl Slavík.

Vstáváte ve 3 hodiny ráno, končíte často o půlnoci, a navíc bez dopravy neuděláte nic. Všichni ostatní se dostávají do práce díky tomu, že naši kolegové jezdí každý den, 365 dnů v roce,“ dodal.

Slavík si myslí, že naštvanost národa je určitě vyšší než bývala kdysi. Vadí mu, že vláda s nimi odmítá komunikovat. „Některé kroky si schvaluje bez jakéhokoliv sociálního dialogu, což je špatně.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/demonstrace-praha-odbory-kovo-duchod-reforma-vek-euro7-demontranti.A230329_142208_domaci_pitt/4#space-a

Reportáž na tn.cz – zde – Konkrétně od 5 minuty vysílání