Aplikace OSD – návod k instalaci

Přidejte si kartu / aplikaci do svého mobilního telefonu.
Už vám nikdy neunikne žádné důležité sdělení a praktické informace budete mít vždy po ruce. 

Z potřeby aktivnější komunikace Odborového svazu dopravy se svými členy a členkami, zrychlení sdílených informací, jejich kvality a množství, spolu s nástupem nových technologií, přicházíme s aplikací Inteligentním digitálním průkazem člena OS Dopravy.

Co umí inteligentní průkaz OS Dopravy a proč jej používat?

Inteligentní průkaz OS Dopravy dokáže zobrazovat rychlé notifikační zprávy(obdobně, jako to znáte z jiných například bankovních aplikací). Má přední a zadní stranu. Přední strana je Vaše identifikační. Na zadní straně naleznete nejnovější informaci – notifikaci v rámci rozesílání OS Dopravy, nejčastější odkazy, informace, kontakty, nebo například informace o bonusovém programu pro členy.

Připraveny jsou pro Vás ankety a další. Postupně je obsah doplňován na základě Vašich podnětů a potřeb, které nám můžete zasílat i prostřednictví aplikace.

Díky aplikaci také získáte přístup k uzavřené části webových stránek OSD, která je určena výhradně členům OS Dopravy.

Inteligentní průkaz OS Dopravy máte kdykoliv po ruce (pro správnou funkci je třeba funkční internet), když budete potřebovat využívat například nejrůznější benefity a výhody, žádosti o právní pomoc, komunikaci se svazem nebo se pouze prokázat, že jste členem u některých našich partnerů.

Jak si průkaz/aplikaci nainstalovat?

Každý člen/ka, který poskytl e­mail v rámci své přihlášky / aktualizační karty, nejprve obdrží e­mail z adresy slavik.jan@cmkos.cz s odkazem na stažení inteligentního průkazu. Nejedná se tedy o vir či SPAM. V e-mailu naleznete odkaz a QR kód ke stažení s následným přidáním inteligentního průkazu do svého mobilního telefonu/tabletu. U Androidu jde o přidání do aplikací Portmonka nebo Google peněženka (výběr je na Vás), a u iPhone je to aplikace Apple peněženka. Pokud jste e-mail v přihlášce či aktualizační kartě nezadali, přijde Vám odkaz ke stažení průkazu do SMS zprávy.

Po kliknutí na odkaz se Vám zobrazí výzva k k výběru typu Vašeho mobilního telefonu / případně aplikace, kam chcete inteligentní průkaz Odborového Svazu Dopravy uložit.

Po výběru, pak dojde k zobrazení Vámi vybrané platformy a zobrazení QR kódu, pomocí kterého si Inteligetní průkaz / Aplikaci uložíte do svého telefonu.

Aplikace je funkční na mobilních telefonech či tabletech se systémem Android i Apple iOS.

Kdy údaje do e-mailu / SMS obdržím?

V případě, že jste uvedli své kontaktní údaje (e-mail/mobilní tel. číslo) na přihlášce nebo aktualizační kartě, obdržíte svůj osobní inteligentní průkaz automaticky, v co nejkratší době od odeslání z Vaší odborové organizace do OSD.       

Pokud nechcete čekat, než se provede aktualizace Vašich údajů a dorazí Vám odkaz na Váš osobní inteligentní průkaz, můžete vyplnit Vaše údaje pomocí formuláře, který je níže.

V případě problémů či dotazů nás neváhejte kontaktovat na tel.: 739 262 076 nebo e-mail slavik.jan@cmkos.cz

Formulář pro zaslání Vašich aktivačních údajů

Položky označené * jsou povinné